Dlaczego grzejniki pionowe są tak popularne?

Pionowe grzejniki od jakiegoś czasu zyskują na popularności. W przeciwieństwie do grzejników poziomych są one wyjątkowe pod względem wizualnym i pozwalają zupełnie odmienić wnętrze. Szeroka gama grzejników tego typu pokazuje, jak różnorodny może być grzejnik pionowy w swojej konstrukcji i wyglądzie. Niezależnie od estetycznych i materialnych właściwości, grzejniki pionowe wyróżnia przede wszystkim praktyczność. Dlaczego mogą być najlepszym wyborem do naszego domu?

Grzejnik pionowy zajmuje mniej miejsca na ścianie
Grzejnik pionowy zajmuje znacznie mniej miejsca na ścianie, niż poziomy. Pionowy grzejnik jest wysoki i wąski, co oznacza, że zajmuje mniej powierzchni użytkowej. Jest to bardzo przydatne, po części dlatego, że możemy po prostu umieścić więcej mebli czy elementów dekoracyjnych na naszych ścianach. Szerszy grzejnik może oznaczać, że musimy zrezygnować z powieszenia ukochanego obrazu na ścianie w salonie lub wstawienia sofy w określonym miejscu.

Grzejnik pionowy w kuchni
Kuchnie są trudne do ogrzania ze względu na sporą przestrzeń tych pomieszczeń. Kuchnia jest, ponad to, wypełniona rozmaitymi urządzeniami i meblami. Piekarnik, kuchenka mikrofalowa, pralka, duży blat roboczy, mnóstwo szafek niezbędnych do przechowywania. Grzejnik jest ostatnią rzeczą, o której myślimy projektując kuchnię. Tymczasem, jest tutaj potrzebny bardzo wydajny grzejnik, który szybko się nagrzewa i zajmuje małą ilość miejsca. Grzejnik pionowy jest najlepszym rozwiązaniem.

Grzejnik pionowy w łazience
Z tych samych powodów kształt grzejnika pionowego jest idealny do naszych łazienek. Te pomieszczenia z kolei najczęściej są niewielkie, a muszą pomieścić wannę, prysznic, umywalkę i toaletę. W tej sytuacji przestrzeń dla grzejnika może być dość trudna do zdobycia. Co więcej, temperatura w łazience zmienia się diametralnie, a pomieszczenie to jest używane znacznie rzadziej, niż pozostałe. Oznacza to, że grzejnik łazienkowy musi być elastyczny i wielofunkcyjny. Bardzo często pełni rolę suszarki czy wieszaka na ręczniki. Pionowy kształt pozwala wkomponować go w niewielką nawet przestrzeń.

Wykorzystanie grzejnika pionowego do tworzenia stref w pomieszczeniu
Pionowy grzejnik jest często bardzo przydatny do dzielenia pomieszczenia, w którym go umieszczono. Jako przyciągający wzrok element, grzejnik pionowy doskonale nadaje się do eksperymentowania z wystrojem wnętrz. Jest nie tylko prawdziwym liderem w dziedzinie wydajności cieplnej, ale również fantastycznym połączeniem ciekawej stylistyki z funkcjonalnością.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 547 695

E-mail: kontakt@energetycznikreatorzyzmian.pl

Porady dla budujących i wykańczających mieszkanie w kwesti ogrzewania. Wskazówki dotyczące ogrzewania podłogowego, doboru grzjników oraz spefcyfiki termostatów i inteligentego ogrzewania. 

iterma.pl