Grzejniki oszczędzające miejsce

Znalezienie grzejnika, który pasuje do naszego domu może być bardzo trudnym zadaniem. Jeszcze trudniej znaleźć taki grzejnik, który najlepiej wykorzystuje ograniczoną przestrzeń. W większości domów niewielka przestrzeń jest prawdziwym problemem. Ogromne znaczenie przy inwestowaniu w grzejnik do małego pomieszczenia ma obliczenie mocy grzewczej niezbędnej do jego pełnego ogrzania. Pozwoli to znaleźć grzejnik o idealnej mocy i wymiarach, by ogrzać dany pokój do optymalnego poziomu. Jakie grzejniki pozwalają na największe oszczędności miejsca?

Grzejniki pionowe
Jednym ze świetnych sposobów na zaoszczędzenie miejsca jest zainwestowanie w pionowy grzejnik. Dzięki temu rozwiązaniu wykorzystamy wąski kawałek ściany w korytarzu między regałem a wieszakiem na ubrania albo fragment wąskiej ścianki działowej. Oferta pionowych grzejników o niewielkiej szerokości jest obecnie ogromna. Inwestycja w pionowy grzejnik nie musi, jak niektórzy sądzą, oznaczać zmniejszenia mocy grzewczej. Grzejniki pionowe są w stanie ogrzać pomieszczenie równie szybko i wydajnie, jak ich poziome odpowiedniki.

Kompaktowe grzejniki poziome
Jeśli grzejnik pionowy nie jest w naszym stylu, zmaksymalizujmy przestrzeń, którą chcemy wykorzystać, inwestując w kompaktowy grzejnik poziomy. Dzięki wielu poziomym modelom, które z łatwością zmieszczą się pod parapetami z pewnością znajdziemy model odpowiedni dla małych pomieszczeń w domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na grzejnik kolumnowy, czy panel, mamy do wyboru wiele rozmaitych modeli. Kompaktowy grzejnik może być równie efektywny w produkcji ciepła, jak każdy inny grzejnik.

Grzejniki wielofunkcyjne
Wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu, takim jak łazienka lub kuchnia, może być bardzo trudne. Aby upewnić się, że maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń, zacznijmy szukać wieszaków na ręczniki i pionowych grzejników kolumnowych, które mogą spełniać jednocześnie kilka funkcji.

Aluminium – estetyczny wygląd i szybkie chłodzenie
Jednym z najlepszych materiałów na grzejniki do małych pomieszczeń w domu jest aluminium. Aluminium to elastyczny i lekki metal, który bardzo szybko się nagrzewa i bardzo szybko się schładza. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku mniejszych pomieszczeń, w których momentalnie może stać się zbyt duszno i gorąco. Aluminium bardzo dobrze przewodzi ciepło.

Mały, nie znaczy nudny
Niewielkich rozmiarów grzejniki wcale nie muszą być nudne. Posiadają rozmaite kształty, formy i kolory, stając się bardzo ciekawym elementem wykończenia wnętrza. Dzięki chromowi, antracytowi i matowej czerni grzejniki będą wyglądać jak część wnętrza, bez względu na jego wystrój.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 547 695

E-mail: kontakt@energetycznikreatorzyzmian.pl

Porady dla budujących i wykańczających mieszkanie w kwesti ogrzewania. Wskazówki dotyczące ogrzewania podłogowego, doboru grzjników oraz spefcyfiki termostatów i inteligentego ogrzewania. 

iterma.pl